„Pro život, ne pro školu se učíme.”
image Kalendář akcí
loader Načítám...

Fond Vysočiny

Vzdělávací program zdravé stravování

Vzdělávací program zdravé stravování

Dne 26. ledna naši školu navštívila lektorka zdravého životního stylu a stravování  z o.s. Zkus to zdravě a hravou formou si s dětmi povídala o tom, jak by měly co nejzdravěji jíst. Paní Kubátová svoji přednášku začala pohádkou o Zdravíkovi a Jedlíkovi. Zdravík jedl hodně čerstvé zeleniny a ovoce, nejedl skoro žádná smažená jídla a dost času trávil sportováním a běháním po venku. Zatímco Jedlík jedl spoustu smaženého jídla, sladkostí ,ale žádnou zeleninu a ovoce. Nakonec Zdravík přesvědčil Jedlíka, že má jíst hodně čerstvého ovoce a zeleniny, co nejmíň sladkostí a smaženého jídla, a že má více času trávit s ním skákáním na trampolíně a běháním po venku. Paní lektorka také uvedla, jaká je denní norma cukru pro děti - 10 kostek, dále uvedla, že např. ve dvoulitrové lahvi Coca Coly je více než 30 kostek cukru, a že v tyčince Snickers je 14 kostek cuku. Na závěr přednášky každé dítě dostalo pexeso s potravinami, omalovánky a diplom za účast na přednášce. Děti se z povídání lektorky dozvěděly spoustu užitečných informací o tom, co vše by měla obsahovat vyvážená strava.

Přidáno 28. 1. 2018, autor:

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru