„Pro život, ne pro školu se učíme.”
image Kalendář akcí
loader Načítám...

Fond Vysočiny

Průvod se světýlkami

Podzimní KAVÁRNU PO ŠKOLE jsme si v podvečer 12. listopadu  společně užili v hojném počtu. Přišly se podívat i děti, které už chodí na druhý stupeň, a to nás potěšilo o to víc, že se za námi rádi vrací…

Už v pondělí odpoledne, školáci za pomocí p. učitelek, p. Hradilové a p. kuchařky, upekli jablka v županu, koláčky s marmeládou a tyčinky z listového těsta. Připravili hermelínové a salámové jednohubky.

Někteří rodiče a lesonické seniorky donesli různé dobroty na ochutnání. V každé třídě byly pro děti připraveny různorodé aktivity.

V přízemní části budovy byly vystaveny srdíčka a magnetky. Každý měl možnost si koupit a tím přispět na fond, který pomáhá nemocným dětem. Jsme rádi, že se i naše škola takto podílí na této dobročinné akci.

V tělocvičně p. Bumbová připravila pocitovou stezku z různých materiálů. Děti si netradiční pohybovou aktivitou procvičily rovnováhu a zároveň masírovaly plosky nohou. Ve třídách si vyrobily martinského koně, se seniorkami navlékaly korálky, hrály společenské hry. Paní Novotná ukázala dětem, jak se šijí na šicím stroji zimní čepice a nákrčníky. Sami školáci si pak po přeměření vystřihli svoje míry a s pomocí si je ušili. Děkujeme p. Novotné za čas, materiál a trpělivost.

Všechny děti se samozřejmě těšily na lampionový průvod po vsi, zakončeným opékáním špekáčků na hřišti. Dušičkové počasí se změnilo v trvalý déšť. Vše bylo připravené, proto jsme nechali na uvážení každého, zda v takové nepřízni, vydrží.

Děkujeme za spolupráci Obci, hasičům, seniorkám a všem, kteří nám pomohli tuto akci uskutečnit.

                                                                                                                                V.Foralová

Přidáno 3. 1. 2020, autor: Vladimíra Foralová

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru