„Pro život, ne pro školu se učíme.”
image Kalendář akcí
loader Načítám...

Fond Vysočiny

Farma v Zašovicích

Výlet na farmu nás potěšil. Cesta autobusem ubíhala příjemně s hodným panem řidičem. Před farmou na nás čekal pán, který se stará o zvířátka. V útulné kuchyňce u rozehřáté pece nás přivítal pan Jakub. Naučil nás péct chleba a utloukli jsme si máslo. Než se bochánky upekly, byli jsme se podívat ve zpracovně mléka a hlavně na zvířátka. Bylo po vydatném dešti, takže všude bylo hodně bláta. Připadali jsme si jako opravdoví chovatelé. Pohladili jsme si devítiletou prasnici, kravičky, ovce, jehňátka, telátko, kozy a kůzlata, pejsky a kočky. Jen kachny se pohladit nenechaly. Po návratu do kuchyňky už na nás čekaly talíře s teplými bochánky a máslo k natírání. Exkurzi jsme si užili a moc děkujeme.

FOTO zde

Přidáno 6. 3. 2020, autor: Jana Mertlová

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru