„Pro život, ne pro školu se učíme.”
image Kalendář akcí
loader Načítám...

Fond Vysočiny

Exkurze v ADW

Dne 16.2. se naše škola vydala na exkurzi do zemědělské firmy ADW. A jaké poznatky a dojmy si z této akce děti odnesly, si můžete přečíst zde:

Michael Hanák, 4. ročník

Exkurze ADW

V pátek 16. 2. 2018 se základní škola zúčastnila exkurze v ADW Lesonice. Prováděl nás pan Hanák. Viděli jsme: traktory, kombajny, krávy a telata. Všichni jsme se vážili na váze a vážili jsme 670 kg a byli jsme ve 3 stájích.1 kráva váží 700-750 kg a býk váží 1400 kg. Také budou vyrábět sýry tavené a zrající a mléčné nápoje. Můj táta jel kvůli mlékárně na Ukrajinu pro stroje na výrobu sýrů.

Markéta Kvapilová, 5. ročník

Dneska jsme šli na exkurzi do ADW. Jako první jsme se šli podívat na telátka. Telátka se mi moc líbila, bylo tam jedno, které si si mnou chtělo hrát. Jedno jsem si hladila a to telátko za mnou šlo a začalo mě lízat. Pak jsme šli na kravičky. Kráva váží 750 kg a býk 1400 kg. Viděli jsme i čerstvě narozené telátko.

 

Anna Kapinusová, 5. ročník

EXKURZE V ADW 16.2. 2018

Exkurze se mi líbila, protože mám ráda krávy a telata, jsou roztomilá. Pan Hanák nám povídal o telatech i o kravičkách. Nejvíc se mi líbila telátka černobílá, jsou hezká a některá jsem si pohladila a některá se bála. Některá kráva vážila až 750 kg a býk váží dvakrát více.


 

Natálie Micková, 4. ročník

Exkurze v ADW

    1. jsme byli se školou ADW a viděli jsme krávy a telata.Byly moc roztomilé. Dozvěděli jsme se, že jedna kráva váží 750 kg a ještě jsme viděli kombajny. Bavilo nás to a vrátili jsme se do školy v 11:00 hodin. Na krávách byly tyto barvy: hnědo-bílá, černo-bílá a hnědá, byly moc krásné, mám je ráda.

 

Vít Chalupa, 4. ročník

Naše škola se byla v pátek podívat v ADW. Mně se tam líbily krávy, jak pily vodu a žraly směs. Taky jsme viděli telátka v boudkách, pak jsme viděli nějaké Zetory. Pak jsme šli do kravína, kde jsme viděli krávy bez rohů v takových ohradách. Taky jsme viděli siláž a manipulátor.

Přidáno 17. 2. 2018, autor:

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru