„Pro život, ne pro školu se učíme.”
image Kalendář akcí
loader Načítám...

Fond Vysočiny

Činnost v družině

ŠD využívá všech prostor školy,včetně tělocvičny, kde děti mohou využít celé řady nářadí a vyzkoušet celou řadu sportovních aktivit vedoucích ke zlepšení jejich fyzické kondice. Dle počasí využíváme všechna hřiště v Lesonicích a příjemné okolí naší vesnice a vedeme děti ke zdravému životnímu stylu obecně.
Školní družina pokrývá svou širokou nabídkou činností zájmy a schopnosti dětí 1. stupně. Pod pedagogickým vedením se dítě rozvíjí po všech stránkách, zároveň je dáno dětem dostatek prostoru, aby si zvolily samy volnočasovou aktivitu.

Děti si mohou vyzkoušet co nejvíce výtvarných a tvořivých činností s nejrůznějšími materiály. Kromě výtvarných aktivit se také věnujeme i odpočinkovým aktivitám, jako je čtení knih, poslech hudby nebo hry zaměřené např. na zlepšení paměti, vyjadřovací schopnosti, vyjádření svého názoru, koncentraci. Diskutujeme o aktuálním společenském dění, atd.

Důraz je kladen také na podporu vzájemné spolupráce a dobré vztahy mezi dětmi. Učíme se respektovat práci a úspěchy svoje i druhých.  Děti jsou vedeny k tomu, aby se dokázaly společně domluvit a tolerovat i jiné než vlastní názory.

 

Přidáno 8. 2. 2017, autor: Jitka Řezníčková

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru